Vinyly místo plátna? Proč né!


Daniel Edlen-foto

Vinyly jsou dneska v módě. Člověk nemusí být nutně totální audiofil, ani hipstr, aby vyndal z peněženky posledních pár stovek do výplaty, když narazí na unikátní LP svého oblíbeného interpreta…

Někdo desky sbírá, jiný je rád poslouchá, někdo je má doma jako záminku (místo sbírky motýlů) a někdo …na ně maluje! No fakt! A když to ten někdo umí, tak je to vážně parádička.

Na webu jsem narazila na stránky Daniela Edlena, umělce žijícího se svojí ženou a dvěma dcerkama v Arizoně. Tři psy taky neopomeňme… K hudbě ho vedl tatínek, maminka pracovala v knihovně. Daniel dostal darem množství desek s tím, že je ale nemá prodávat. V té době se učil malovat a zkoušel tvořit bílou barvou na černý papír. A to už byl jenom krůček k tomu, co dělá dnes. Protože vlastnil víc než jednu kopii některých desek, co měl rád, zkusil to. Akrylem. Nakreslil jich tehdy asi deset.

V říjnu 2006 jeho kamarád zahlédl ty desky viset v jeho ateliéru. Navrhl, že by si je určitě lidé rádi koupili jako dárky k vánocům. Bylo to dobře načasované, desky se prodávaly a Daniel pak maloval další. Prodal jich spoustu a tak začala jeho kariéra. Našel pár galerií, které dali jeho pracím šanci. Zjistil, že se dobře prodávají, tak je začal prodávat online. Jeho popularita na sociálních sítích rostla a tak mohl svojí práci víc ohodnotit a začít se tím i slušně živit. Samostatně vystavoval v New Yorku a Los Angeles, ale myslím, že ho spousta výstav ještě čeká.

Dnes vám pomaluje desku i na zakázku, mimo Vinyl Artu ještě pracuje na projektu Liter(art)ure, kde na obálky knížek maluje portréty autorů. No prostě talentovaný a nápaditý člověk je to…

Jak mu to jde pěkně od ruky se můžete podívat tady:

A pokud vás to nadchlo, můžete si prohlédnout ještě  jeho dalších  20 maleb:

Amy Winehouse

amy winehouse

Frank Zappa

frank zappa

Bob Marley

bob marley

Nick Cave

nick_cave

B.B. King

b.b.king

Sid Vicious

sid vicious

Ray Charles

ray charles

Slash

slash

Moby

moby

Tom Waits

tom waits

Miles Davis

miles davis

Matisyahu

matisyahu

Steven Tyler

steven tyler

Marvin Gaye

marvin gaye

Aretha Franklin

aretha franklin

Lou Reed

lou reed

John Lennon

john lennon

Jim Morrison

jim morrison

Iggy Pop 

Iggy_Pop

Gene Simmons

gene_simmons

Comments

comments


940 Comments